عمل جراحی پروتز و کاشت سینه (پستان): مزایا و هزینه

پروتز سینه ده‌ها سال است که یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی پلاستیک محسوب می‌شود؛ چرا که بسیاری از بانوان برای بهبود شکل و اندازه سینه خود به این عمل روی می‌آروند. پروتز و کاشت سینه بدون تردید روشی موثر برای بزرگتر و خوش فرم‌تر کردن سینه است.

جراحی پروتز سینه روشی قطعی برای برآورده کردن خواسته بانوانی است که همواره آرزوی داشتن سینه‌هایی بزرگ و برجسته داشته‌اند. البته عده‌ای نیز پس از بارداری و شیردهی با مشکل تحلیل رفتن و بدشکلی سینه مواجه می‌شوند و با هدف زیباسازی سینه برای عمل جراحی پروتز سینه به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند، گروهی نیز پس از بیماری و بریدن سینه تمایل به بازسازی سینه خود دارند . همچنین متقاضیان عمل بزرگ کردن و زیباسازی سینه با پروتز، بهتر است مناسب بودن و ضرورت عمل لیفت و بالا کشیدن سینه در کنار پروتز را نیز بررسی کنند تا در نهایت با داشتن سینه‌هایی جوان‌تر و خوش‌فرم‌تر، به اندام رویایی خود نزدیک شوند.

افراد مناسب برای پروتز سینه

پروتز سینه یک عمل جراحی انتخابی با تهاجم حداقل است و بیمار باید توصیه‌های مربوط به آمادگی پیش از عمل را کاملاً رعایت کند. متقاضیان ایده‌آل، بانوان غیرسیگاری و سالمی هستند که پوستی با خاصیت ارتجاعی خوب و انتظاراتی واقع‌بینانه از نتیجه عمل دارند. بیماران باید از دستورات مربوط به آمادگی قبل از عمل و مراقبت بعد از عمل پیروی کنند تا روند التیام به بهترین نحو سپری شود و نتیجه بهینه به دست آید.

عمل پروتز سینه

بزرگ کردن سینه با پروتز عملی سرپایی است که تحت بیهوشی عمومی در مدت یک تا دو ساعت انجام می‌شود. پس از این که در جلسه مشاوره روش‌های مختلف بزرگ کردن سینه بررسی شد و جراح اندازه و نوع پروتز را با توجه به شرایط و ترجیح بیمار انتخاب کرد؛ در نهایت روش ایجاد برش و قرارگیری پروتز مشخص می‌شود. جراح می‌تواند برای وارد کردن پروتز برش‌ها را در سه محل متفاوت، یعنی زیربغل، هاله دور سینه (بافت اطراف نوک پستان) یا چین زیر سینه ایجاد کند. دکتر راسخی تمام این برش‌ها را به گونه‌ای ایجاد می‌کنند که تا حد امکان محو و نامشخص باشد.

جراح پروتز را پس از ایجاد برش از بالا یا پایین عضله دیواره قفسه سینه وارد بدن می‌کند. بدن پروتز را در جای وارد شده نگه می‌دارد و از جابجا شدن آن زیر پوست جلوگیری می‌کند. جراح برش را پس از قرار دادن پروتز در جای مناسب می‌بندد و بخیه می‌زند.

لیفت سینه چه تغییراتی در بدن شما ایجاد می کند؟

علاوه بر گردتر و پرتر شدن سینه، ماستوپکسی باعث بروز تغییرات زیر در ظاهر سینه می شود:

  • بالا بردن نوک سینه
  • کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه
  • تغییر شکل سینه دراز به سینه گرد
  • ایجاد تقارن در سینه ها
چه عواملی موجب تغییر فرم سینه می شوند؟

دو علت رایج که خانمها جراحی فرم دهی سینه انجام می دهند، بارداری و شیردهی است، به همین دلیل توصیه می کنیم جراحی فرم دهی را به پس از بچه دار شدن موکول کنید. جراحی فرم دهی سینه تاثیری بر قابلیت بارداری نخواهد گذاشت اما نتیجه بدست آمده را معکوس می کند. پس از جراحی لیفت سینه، بیمار تا شش ماه نباید باردار شود. اگر چنین تصمیمی دارید، بهتر است این کار را شش ماه به تاخیر بیاندازید.

کاهش وزن زیاد و نوسانات پاندولی وزن نیز موجب افتادگی سینه می شود. بنابراین توصیه می کنیم پس از آنکه به وزن ایده آل خود رسیدید، جراحی فرم دهی سینه را انجام دهید. کاهش وزن بیشتر پس از جراحی تاثیر منفی بر نتیجه بدست آمده از جراحی خواهد گذاشت.

  • پیری پوست و بافت سینه
  • تغییرات هورمونی
  • بزرگی و سنگینی سینه ها
  • ژنتیک

از دیگر عوامل تغییر فرم سینه ها هستند.

جهت مشاوره رایگان و تعیین وقت با ما تماس بگیرید

09929966823